Dobrze wybrany to podstawa udanego show oraz wspaniałej zabawy. Repertuar lub atrakcje dodatkowe to elementarne rzeczy na które należy zwracać uwagę.

Wybieranie DJ'a?

Czy warto skąpić na DJ'a

dj impreza firmowa dj impreza firmowaPewnie sporo osób wychodzi z założenia, ze nie potrzebny im DJ, bo ich synek/wnuczek/bratanek coś tam wie o komputerach to pewnie i muzykę umie puścić.
Niestety to nie takie proste, nie bez powodu usługi Dj'a kosztują tyle ile kosztują.
W cenę wchodzi nie tylko samo doświadczenie DJ'a, ale również pewna amortyzacja za sprzęt, często profesjonalny- więc drogi- oraz legalna muzyka.
Poza tym kiedy zdecydujemy się na usługi DJ'a z pewnością zaproponuje nam najlepsze możliwe rozwiązanie w kwestii nagłośnienia, ustawienia sali i przedstawi kilka świetnych pomysłów na rozruszanie gości.

Jak wyglÄ…da praca DJ'a

Czy zawód DJ'a jest prosty- cóż moim zdaniem nie, a to z jednego powodu.
Ludzie maja równe gusta muzyczne i najzwyczajniej w świecie ciężko jest wstrzelić się w gusta większości.

Dlatego dobry Dj powinien mieć bardzo dużą bibliotekę piosenek i gotowych miksów, aby w razie czego szybko podmienić tematykę puszczanych utworów. Do tego dochodzi jeszcze ogólna prezencja i pewien rodzaj rozumienia tłumu, bez tego nie może się udać żadna impreza.

I są to cechy, które niestety nie każdy posiada, a nabyć jest je ciężko.
Pomijam oczywiście resztę potrzebnych cech takich jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu itp.

Cechy charakteru są tutaj równie ważne, o ile nie ważniejsze

Czego nie puszczać na imprezie

Ponoć o gustach się nie dyskutuje, jednak w przypadku kiedy organizujemy jakąś imprezę warto zadbać, aby goście czuli się komfortowo i dobrze. Tyczy się to również doboru odpowiedniej muzyki.

Jeżeli organizujemy wesele to raczej nie wybierzemy zespoły Death metalowego, czy też nie poprosimy DJ'a o przyniesienie kilku kawałków Blask Sabath.

To byłoby nie na miejscu, chyba, że robilibyśmy imprezę tylko dla ludzi słuchających takiej muzyki, a całe wesele byłoby stylizowane na imprezę metalową.

Co oczywiście jest możliwe.

Na ogół jednak najlepiej sprawdzają się stare dobre utwory i o dziwo Disco Polo..
Dodane: 06-05-2016 18:29

Tagi: DJ muzyka imprezy rozrywka

Widok do druku:

dj impreza firmowa