Silnik krokowy

PÅ‚yn do spryskiwaczy - definicja

Płyn do spryskiwaczy ? płyn używany do napełnienia zbiornika spryskiwaczy w samochodzie lub innym pojeździe w celu spryskiwania nim szyb. Ułatwia on usunięcie zabrudzeń z szyby przy pomocy wycieraczek. Rozróżnia się płyn letni i zimowy. Zimowy płyn do spryskiwaczy charakteryzuje się duża zawartością alkoholu, dzięki czemu nie zamarza zimą, a dodatkowo rozpuszcza zalegający na szybie lód.

W charakterze płynu do spryskiwaczy można używać także zwykłej wody, ale ma to pewne wady.

Woda zamarza w ujemnych temperaturach, a ponadto słabiej usuwa brud z szyb.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_spryskiwaczy

Jak wybierać części zamienne do auta?

Naprawy samochodu najczęściej wiążą się z koniecznością wymiany poszczególnych części.

Jedne z nich możemy wymienić sami, inne wymagać będą pomocy specjalisty, ale często największym problemem jest sam zakup konkretnych podzespołów.

Nie zawsze uda się nam je kupić prosto i tanio, a jeśli model naszego auta jest dość rzadko spotykany, sytuacja może przyprawić nas o zawrót głowy.
Należy jednak zawsze zachować spokój i nie decydować się na pierwszą znalezioną propozycję, jeśli jest ona dość kosztowna.
Na rynku znajdziemy wiele firm oraz prywatnych sprzedawców, którzy mogą zaoferować nam dane części o wiele taniej lub znaleźć dla nas dobre zamienniki.
Warto sprawdzić tutaj wszystkie możliwości.

Silnik o zapłonie iskrowym

Silnik krokowy
Silnik o zapłonie iskrowym (ZI) jest silnikiem cieplnym spalinowym o spalaniu wewnętrznym, w którym spalanie ładunku zainicjowane jest iskrą powstającą pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej1.
Mieszanina paliwa i powietrza musi być przygotowana odpowiednio wcześniej przed momentem zapłonu, do jej zapalenia niezbędna jest wytworzona w odpowiednim źródle iskra1.

Sprawność silnika o zapłonie iskrowym zależy w głównej mierze od stopnia sprężania1.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_o_zap%C5%82onie_iskrowym

.

Widok do druku:

Silnik krokowy