Przycinanie wykładzin i nie tylko - praca z podłogami

Wikipedia: Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub pod

Przycinanie wykładzin i nie tylko - praca z podłogami

Krótki opis tego co tniemy

Jeśli kogoś interesuje, co tak ochoczo tniemy tymi wszystkim przycinakami, tylko po to by części się pozbyć, a resztę przykleić, to z pomocą przychodzi nam Wikipedia:

Linoleum ? materiał składający się z warstwy barwionej w masie utwardzonej masy plastycznej (o podstawowym składzie: olej lniany, kalafonia i mączka drzewna lub korkowa), nałożonej na płótno jutowe (lub podobną tkaninę), stosowana głównie jako wykładzina podłogowa, ale również jako materiał na matryce linorytowe. Technologia produkcji linoleum została opatentowana w 1860 roku przez Anglika, Fredericka Waltona. Mimo, iż w drugiej połowie XX wieku wykładziny PVC niemal całkowicie zastąpiły linoleum, jego nazwa wciąż znajduje się w powszechnym użyciu

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linoleum


Jak w łatwy sposób odnowić wnętrze?

Wiele osób zastanawia się nad skutecznymi, a także tanimi sposobami na efektowne odświeżenie wnętrza. Bardzo duży wkład w wystrój wnętrza ma odpowiednio dopasowana podłoga. Co prawda, wymiany parkietów lub cyklinowanie podłóg jest dość drogim zabiegiem, istnieją jednak pewne metody, dzięki którym możemy za niewielkie pieniądze przeistoczyć zaniedbane miejsce w całkiem dobrze urządzone wnętrze. Jednym z nich jest kładzenie linoleum. Tego typu tworzywa podłogowe są o wiele tańsze niż eleganckie parkiety, jednak ciekawe tekstury mogą sprawić, że pomieszczenie, w którym zdecydujemy się na wykładzinę będzie wyglądało wyjątkowo. Co więcej, linoleum i inne wykładziny podłogowe w bardzo szybki sposób mogą przykryć na przykład uszkodzenia podłogi.


Pod naszymi stopami - podłoga

Podłoga ? element wykańczający górną część stropu; posadzka jest elementem składowym podłogi. Zapewnia izolację termiczną, akustyczną i przeciwwilgociową, przenosi obciążenia równomiernie rozłożone i skupione, jest płaska i przystosowana do tego, aby mógł po niej odbywać się ruch.

Podłogę dzielimy na cztery warstwy:

warstwa I
posadzka,
warstwa II
jastrych,
warstwa wyrównująca,
warstwa podkładowa,
warstwa III
izolacja termiczna,
izolacja przeciwwilgociowa,
warstwa IV
strop (czyli podłoże).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pod%C5%82oga