Pompy ciepła i rekuperacja, czy się opłaca

„sk.Zasada dziaÅ‚ania pomp ciepÅ‚a i instalacji rekuperacjiPompy ciepÅ‚a i instalacje rekuperacji to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów alternatywnych sposobów na pozyskanie ciepÅ‚a z innych źródeÅ‚ niż na przyk

Pompy ciepła i rekuperacja, czy się opłaca pompy ciepła gdańsk
Istnieje dużo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne. Ich montaż jednak wymaga dużego doświadczenia, dlatego powinno się zlecić to firmie, która montuje .

Zasada działania pomp ciepła i instalacji rekuperacji

Pompy ciepła i instalacje rekuperacji to jedne z najczęściej wybieranych przez klientów alternatywnych sposobów na pozyskanie ciepła z innych źródeł niż na przykład ogrzewanie piecem gazowym. Każdy z tych sposobów opiera się na wymianie ciepła pomiędzy przestrzenią, w której jest wyższa temperatura a chłodniejszym otoczeniem.

Urządzenia do manipulowania temperaturą w pomieszczeniach, jak możemy nazwać pompy ciepła czy rekuperatory, co prawda nie należą do najtańszych na rynku, ale pozwalają na prawdziwe oszczędności. Jest to jednak dość alternatywny sposób na wykorzystanie ciepła na przykład powstającego w pomieszczeniu. W związku z tym dobór i montaż tego rodzaju urządzeń musi być przeprowadzony przez ekspertów w tym zakresie.


Grzewcze odwierty

Ogrzewanie budynku pompą ciepła wraz z rekuperacją to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jako źródło ciepła najczęściej stosuje się energie termalną z ziemi. Na działce na której stoi budynek wykonuje się serię odwiertów do których wprowadza się odpowiednie rury, które będą doprowadzały ciepło do naszego domu.

Ilość tych odwiertów zależy od struktury gleby, oraz od metrażu budynku i wydajności pompy. Pompa ciepła w takim ogrzewaniu jest rozmiarów niedużej lodówki, zasilana prądem. Temperaturę w pomieszczeniu reguluje automatycznie, jest to w zasadzie bezobsługowe ogrzewanie, czego nie można powiedzieć o piecu na węgiel na przykład.


Kwestia energii alternatywnej w Wikipedii

Energia alternatywna ? energia pozyskiwana metodami innymi niż podstawowe sposoby uzyskiwania energii, czyli spalanie paliw kopalnych lub rozszczepienie jąder atomów.

W kategorii energia alternatywna mieści się: kategoria energii odnawialnej opartej na odnawialnych źródłach energii, jak również energia z nowych, dotychczas niewykorzystywanych źródeł energii takich jak np. hydrat metanu.

Technologie, które dzisiaj są akceptowalne, takie jak pompy ciepła czy ogniwa paliwowe, zanim stały się takimi, musiały uzyskać odpowiedni do zaakceptowania koszt przetwarzania energii. Podobny proces obniżania kosztów ma teraz miejsce z samochodami na wodór, samochodami na sprzężone powietrze, a w przyszłości może objąć też syntezę termojądrową z zimną fuzją włącznie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_alternatywna