Poligrafia w centrum uwagi

o zakładach poligraficznych i drukowaniu.Uszlachetnianie drukuUszlachetnianie druku - dziedzina poligrafii z pogranicza technik drukarskich i introligatorskich, zajmująca się metodami pokrywania podłoża drukowego różnorodny

Poligrafia w centrum uwagi Druk to bardzo rozległa dziedzina, są zakłady, które specjalizują się tylko w konkretnej dziedzinie, dla przykładu , ale dzięki temu są wyspecjalizowane w tym co robią. Wpis o zakładach poligraficznych i drukowaniu.

Uszlachetnianie druku

Uszlachetnianie druku - dziedzina poligrafii z pogranicza technik drukarskich i introligatorskich, zajmująca się metodami pokrywania podłoża drukowego różnorodnymi substancjami lub materiałami.

Uszlachetnianie druku można stosować zarówno wobec miejsc zadrukowanych, jak i niepokrytych farbą drukową. Zazwyczaj uszlachetnienia dokonuje się na zadrukowanych już arkuszach, ale jeszcze przed procesami introligatorskimi.

Celami uszlachetniania wyrobów poligraficznych są:

-podnoszenie wizualnych walorów powierzchni
-zwiększenie wytrzymałości mechanicznej podłoża (np. na rozciąganie)
-zwiększenie wytrzymałości mechanicznej powierzchni (np. na ścieranie)
-zwiększenie odporności powierzchni na agresywne czynniki środowiska, jak: światło, wilgoć, woda, utlenianie
-nadanie cech specyficznych (np. powlekanie klejem).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uszlachetnianie_druku


Mobilna reklama

Mobilna reklama na aucie to dobry pomysł dla lokalnego przedsiębiorstwa do rozreklamowania się. Takie naklejki na karoserię czy nawet pomalowania całego auta firmowego w reklamę. Jednak jak wszystko można tutaj również przesadzić, więc nie warto przekombinować tematu.

Czasami wystarczy bowiem prosta naklejka z logo i numerem telefonu, które bez problemu można zamówić w lokalnym zakładzie poligraficznym. Większość z nich oferuje również niskie nakłady naklejek reklamowych co może się przydać w każdej firmie.


Offset

Offset bezwodny ? rodzaj druku offsetowego, w którym forma drukowa nie jest zwilżana środkiem zwilżającym, tj. wodą z dodatkami. Do druku bezwodnego stosowane są specjalne formy drukowe (formy silikonowe) i specjalne farby cechujące się wysokim napięciem powierzchniowym. Offset bezwodny eliminuje problemy pojawiające się w offsecie klasycznym związane z kontaktem roztworu zwilżającego z farbą drukową (emulgacja farby, utrata połysku farb metalicznych) oraz z podłożem (zawilgocenie podłoża drukowego). Umożliwia też grubsze niż w offsecie klasycznym (tj. ponad 3,5 ?m) nałożenie farby ze względu na stosowanie specjalnej formy drukowej (analogia do wklęsłodruku). Jednak koszty druku i problemy technologiczne sprawiają, że w druku offsetowym zajmuje on stosunkowo niewielką przestrzeń niszową (np. zadruk powierzchni niechłonnych)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Offset_(poligrafia)