Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej budynek nie może mieć kłopotów z pleśnią czy grzybem.
Dlatego jest kluczową sprawą i nie można jej zlecić byle komu.

O wentylacji w Wikipedii

wentylacja gdańsk
Wentylacja ? jest to cyrkulacja powietrza, z reguły pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz.
Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy urządzeń zużywających powietrze.
Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.
Można również mówić o wentylacji jako systemie zamkniętym występującym np.
w samolotach, gdzie zużyte powietrze jest filtrowane, a następnie mieszane z tlenem, regulowana jest temperatura i wilgotność, a powietrze powraca do kabin.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wentylacja

Fachowiec wentylacyjny

Przy montażu ekologicznego ogrzewania warto też zatrudnić specjalistę od wentylacji i naprawić ewentualne problemy z tym tematem.
Jak wiadomo zła wentylacja powoduje wiele skomplikowanych problemów z całym budynkiem, a nawet zdrowiem ludzi i zwierząt w nim przebywających. Dobry specjalista najpierw sprawdzi całą instalację wentylacyjną, jej szczelność i wydajność i w razie potrzeby zaproponuje możliwe rozwiązania.
Czasami wystarczy podpiąć mały wentylator,a by bardziej wymusić ruch powietrza, innym razem wymiana rury lub jej przedłużenie, albo umiejscowienie jej w innym miejscu.

Budynek i wentylacja

wentylacja gdańskPrzy budowie nowego budynku projekt jest najważniejszy.
Jednak wcale nie chodzi tutaj o jego wygląd z zewnątrz czy w środku, chodzi o konstrukcję i rozkład wszystkich niezbędnych elementów. Nie można przecież budować domu nie zapewniwszy sobie jakiegoś źródła ogrzewania, prądu czy choćby wentylacji.
A jeżeli idzie o wentylacje to warto zrobić ją porządnie, ponieważ może okazać się ważniejsza od ogrzewania. Jednak co takiego ważnego w naszym domu robi wentylacja.
W skrócie doprowadza świeże powietrze do budynku a usuwa te 'zużyte'.

Bez niej w budynku mielibyśmy pleśń, wilgoć i kilka innych mniej przyjemnych problemów..

Widok do druku:

wentylacja gdańsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: