Nowe metody leczenia SM - kilka słów o stwardnieniu rozsianym

cierpiących na tą chorobę powstrzymać jej postępowanie.Leczenie SM z kasy chorych i prywatnieLeczenie SM jest w części refundowane z kasy chorych, jednak ma pewne ograniczenia czasowe oraz wiekowe. Po określonym czasie, kt

Nowe metody leczenia SM - kilka słów o stwardnieniu rozsianym Szansą na dożycie sędziwego wieku chorując na stwardnienie rozsiane jest odpowiednie leczenie. Właśnie dlatego z pewnością pomogą sporej ilości pacjentów cierpiących na tą chorobę powstrzymać jej postępowanie.

Leczenie SM z kasy chorych i prywatnie

Leczenie SM jest w części refundowane z kasy chorych, jednak ma pewne ograniczenia czasowe oraz wiekowe. Po określonym czasie, który na dzień dzisiejszy wynosi 2 lata, chory musi płacić pełną stawkę za kuracje, która znacząco opóźnia postępowanie choroby.

Na szczęście jest wiele prywatnych klinik, które oferują przeróżne metody leczenia, które są skuteczne w zależności od predyspozycji pacjenta oraz jego podatności na konkretny lek. Obecnie najpopularniejszą i najnowszą metodą leczenia SM jest interferon beta, który stosowany jest w Europie oraz w Azji jako najskuteczniejszy lek na to schorzenie.


Przyczyna zachorowania na zespół Devica

Choroby autoimmunologiczne to najczęściej choroby o nieznanej medycynie genezie, czyli krótko mówiąc nie wiadomo czym są spowodowane. Nie inaczej jest w przypadku choroby Devica. Naukowcy maja kilka podejrzeń co do czynników powodujących ten zespół, ale nie ma co do tego stu procentowej pewności.

Wyniki badań na pacjentach nie są na tyle ścisłe, aby jednoznacznie wskazać przyczynę tej choroby. Nie można jednoznacznie wskazać żadnego konkretnego czynnika wywołującego chorobę. Wiadomo, że chorych jest około 1% osobników białych. Ważne by w razie jakichkolwiek niepokojących objawów udać się do lekarza.


Leczenie SM a leczenie zespołu devica

Zespół devica to, tak samo jak stwardnienie rozsiane, choroba autoimmunologiczna, jednak atakuje głównie nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy. Choroba rozwija się około 40 roku życia, a nie tak jak Sm w wieku około 30 lat. Ponad 80% przypadków zachorowania na tą chorobę dotyka kobiety.

Zmiany powodowane przez tą chorobę obejmują paraliż mięśni nóg, rąk oraz zaburzenia w działaniu jelit, utratę czucia kończyn górnych i dolnych oraz zaburzenia widzenia (głównie ostrości) aż do ślepoty. Tak samo jak Sm ta choroba podlega leczeniu, jednak mimo wielu podobieństw wymaga odmiennego leczenia niż stwardnienie rozsiane. Dlatego właściwa diagnoza jest bardzo ważna.