Właściwie wybrany to podstawowa sprawa wyśmienitego przedstawienia i dobrej rozrywki dla gości.

Repertuar czy prowadzenie imprezy to elementarne rzeczy na które powinniśmy zwracać uwagę.

Wybieranie DJ'a?

Jak wyglÄ…da praca DJ'a

dj na studniówkę śląskCzy zawód DJ'a jest prosty- cóż moim zdaniem nie, a to z jednego powodu.
Ludzie maja równe gusta muzyczne i najzwyczajniej w świecie ciężko jest wstrzelić się w gusta większości.
Dlatego dobry Dj powinien mieć bardzo dużą bibliotekę piosenek i gotowych miksów, aby w razie czego szybko podmienić tematykę puszczanych utworów. Do tego dochodzi jeszcze ogólna prezencja i pewien rodzaj rozumienia tłumu, bez tego nie może się udać żadna impreza.

I są to cechy, które niestety nie każdy posiada, a nabyć jest je ciężko.

Pomijam oczywiście resztę potrzebnych cech takich jak: słuch muzyczny, poczucie rytmu itp. Cechy charakteru są tutaj równie ważne, o ile nie ważniejsze

PoczÄ…tki DJ'a

Zawód Dj'a to nie tylko puszczanie muzyki na imprezach.
DJ często poświęca większość swojego czasu na dopracowywanie swoich umiejętności, szuka nowych inspiracji i układa swoje playlisty.
Musi też dbać o posiadanie licencji na puszczane utwory. Stanowi to pewną barierę dla młodych ludzi interesujących się tematem, a chcących zostać DJ'em.
Początkowe wydatki an podstawowy sprzęt mogą przerosnąć nawet dobrze zarabiającego i ustatkowanego człowieka, a co dopiero młodego i niedoświadczonego dwudziestolatka.

Dobry DJ

dj na studniówkę śląsk Być DJ'em może być każdy, jednak nie każdy może być dobrym Djem.
Sprawa jest o tyle skomplikowana, że poza konieczną znajomością sprzętu audio, potrzeba jeszcze pewnego rodzaju wyczucia. Bez odpowiedniej prezencji i ogólnego wrażenia osoby towarzyskiej DJ będzie kiepskim Djem, choćby miał samochód ciężarowy sprzętu. Należy pamiętać, że Dj to często też wodzirej i swego rodzaju prezenter podtrzymujący odpowiednie tempo i nastrój imprezy.
Sztuką jest też bycie elastycznym, a umiejętność dopasowania się do typu imprezy i preferencji gości jest kluczowa dla dobrego ogólnego efektu pracy.

I niestety to jest coś czego nie da się nauczyć, są to cechy osobiste i to od nich zależeć będzie czy będziemy cenieni w świecie imprez, wesel i przyjęć.

.
Dodane: 05-05-2016 19:54

Tagi: DJ muzyka imprezy rozrywka