Gdzie kupić sztukaterie

eniać wszystkie meble. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to sztukateria elewacyjna

Gdzie kupić sztukaterie

Nowoczesna sztukateria

Nowoczesność naszych domów to coś, co bardzo szybko odchodzi w zapomnienie. Nie da się przecież nieustannie gonić za modą i na przykład co sezon wymieniać wszystkie meble. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to sztukateria elewacyjna jest metodą pozwalającą na zachowanie klasycznego piękna w naszych domach. Oczywiście można ją montować na zewnątrz, ale także i wewnątrz. Miejmy to na uwadze i skomponujmy doskonałą kreację dla naszego domu już dziś. Z pewnością sztukateria okaże się dla nas wspaniałym pomysłem, którego żadna moda nie wyprze.


Elewacja zdobiona sztukaterią

Każdy remont, jaki przeprowadzamy w swoim domu, może być szansą na to, by końcu nasze lokum, w którym mieszkamy, było piękniejsze. Warto jest się przyłożyć i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac pomyśleć, co można zrobić, by efekt końcowy był powalający. Na pewno dobrym, bo oryginalnym pomysłem będzie zamontowanie sztukaterii elewacyjnej na zewnątrz naszego domu. Wiele niebanalnych, ciekawych wzorów i kompozycji już na nas czeka. W tym wszystkim najlepsze jest to, że dowolnie można je łączyć tym samym tworząc niepowtarzalną kreację. Nasz dom może być piękniejszy niż myślimy! Pamiętajmy także, że sztukaterię zamontować można także i w naszych wnętrzach. Prawdopodobnie i tam okaże się ona strzałem w dziesiątkę.


W okresie renesansu nastąpił jej rozwój

Boniowanie ? dekoracyjne opracowanie krawędzi oraz lica ciosu kamieni podkreślające ich układ.

Rozróżnia się następujące typy boniowania, w zależności od:

Technika boniowania była znana i stosowana w okresie starożytnego Rzymu. W średniowieczu stosowana była sporadycznie we francuskiej architekturze obronnej XII wieku. W okresie renesansu nastąpił jej rozwój. W tynku naśladowano wygląd muru z kamienia, przez wykonywanie profilowania naśladującego układ kamieni w murze, przy pomocy boni. Bonia to spoina podkreślająca układ kamieni lub rowek w tynku nadający elewacji monumentalny charakter. Boniowane mogły być całe elewacje albo tylko cokoły, naroża ścian, pilastry, obramowania otworów, filary itp.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie