Co powinieneś wiedzieć o prawie

orad prawnych tym pracownikom firm, którzy są odpowiedzialni za podpisywanie umów handlowych. Korzystanie z pomocy prawnika podczas podpisywania wątpliwych lub dużych umów handlowych jest już standardem obowiązującym w praktycznie

Co powinieneś wiedzieć o prawie obsługa prawna katowice

Usługi prawne świadczone pracownikom firm

Prawnicy bardzo często znajdują pracę w firmach lub wykonują zlecenia przez nie otrzymane. Takie usługi prawne polegają na świadczeniu porad prawnych tym pracownikom firm, którzy są odpowiedzialni za podpisywanie umów handlowych. Korzystanie z pomocy prawnika podczas podpisywania wątpliwych lub dużych umów handlowych jest już standardem obowiązującym w praktycznie wszystkich firmach. W niektórych z nich po porady prawne sięga się również podczas podpisywania wszystkich umów handlowych. Prawnicy pomagają również kierownikom firm w rozwiązywaniu ich sporów prawnych z pracownikami lub w momencie, kiedy składane są jakieś reklamacje przez niezadowolonych klientów. Zdarza się również, że prawnicy świadczą swoje usługi wszystkim pracownikom jakiejś firmy na zasadzie obowiązującej ich umowy.


Porady prawne dla osób występujących o rozwód

Zdarza się, że nie wszyscy małżonkowie są w stanie spędzić ze sobą całe życie i niektórzy występują do sądu o rozwód chcąc zakończyć swoje małżeństwo. Oprócz tego, nie zawsze potrafią w spokojny sposób przeprowadzić proces rozwodowy i muszą prosić o pomoc prawnika, który jest w stanie odpowiednio zadbać o interesy tej strony, która czuje się pokrzywdzona w związku. Dlatego wielu prawników świadczy usługi prawne osobom występującym o rozwód. Czasami są to jedynie porady prawne uświadamiające małżonkom, w jaki sposób powinni przeprowadzić proces rozwodowy. Zdarza się jednak, że potrzebują oni większej pomocy i reprezentacji prawnej w sądzie w trakcie ustalania praw do opieki nad dzieckiem. Taka pomoc prawna przydaje się również w trakcie przeprowadzania podziału majątku.


Izby Sądu Najwyższego

Organy Sądu Najwyższego

Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
Prezes Sądu Najwyższego (dla każdej z izb)
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego
zgromadzenie sędziów izby Sądu Najwyższego (dla każdej z izb)
Kolegium Sądu Najwyższego

W Sądzie Najwyższym działają także (ale nie są to organy SN):

Kancelaria Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego
Biuro Studiów i Analiz Sądu Najwyższego

Izby Sądu Najwyższego

Cywilna (31 sędziów)
Karna (28 sędziów)
Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych (19 sędziów)
Wojskowa (9 sędziów)

Na dzień 31 grudnia 2015 w Sądzie Najwyższym orzekało 84 sędziów3. Liczbę stanowisk sędziowskich w Sądzie Najwyższym oraz liczbę Prezesów ustala Prezydent RP na wniosek Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN. Od 2015 liczba stanowisk sędziowskich w Sądzie Najwyższym wynosi 933.

Pracami każdej z izb kierują Prezesi Sądu Najwyższego, a izby dzielą się dalej na wydziały.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C4%85d_Najwy%C5%BCszy_(Polska)